Stomatologia

O nas

Witamy na stronie gabinetów stomatologicznych,zajmujemy się kompleksowym leczeniem i dbaniem o zdrowie jamy ustnej.Wszelkie procedury i zabiegi przeprowadzane u nas oparte są o najnowocześniejsze światowe technologie i techniki  dentystyczne oraz są wykonywane na materiałach i urządzeniach wiodących firm.Nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół może Państwu zaoferować najwyższy poziom wykonywania zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej, protetyki, chirurgii oraz ortodoncji.

 

Zakres usług

 • STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

  • WIZYTY ADAPTACYJNE

  • KOLOROWE WYPEŁNIENIA

  • LAKIEROWANIE ZĘBÓW

  • LAKOWANIE ZĘBÓW

  • USUWANIE ZĘBÓW MLECZNYCH

   •           Z usuwaniem zębów mlecznych mamy do czynienia najczęściej :

    • w przypadku zębów wywołujących nawracające stany  stany zapalne i nie nadających się do odbudowy zachowawczej
    • w przypadku zębów utrudniających prawidłowe wyrośnięcie zębów stałych
    • w przypadku zleceń od lekarza ortodonty , usuwanie mleczków często poprzedza leczenie ortodontyczne za pomocą aparatu ruchomego, bądź stałego

             

              Nieocenioną rolę w kontekście usuwania zębów mlecznych( i nie tylko ) odgrywa profiikatyka. Wyrobienie nawyku dbania o higienę oraz regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym od najmłodszych lat ma wpływ na zdrowie zębów  i jamy ustnej przez całe życie . Doprowadzenie do sytuacji kiedy ząb musi być usunięty, a jednocześnie jest to pierwszy kontakt dziecka z gabinetem dentystycznym powoduje, że wizyta u dentysty kojarzy się  traumatycznie. Wszystko zależy oczywiście od cech charakteru malucha, ale ogólnie można powiedzieć, że jeśli przeprowadzamy zabieg ekstrakcji zęba u dziecka do trzeciego roku życia (pomijając nawet fakt, że znieczulenie działa w 100%) to i tak postępowanie takie będzie wspominane źle , w takich okolicznościach bardzo pomocne w "opanowaniu" całej sytuacji jest zaznjomienie się dziecka z gabinetem. Dzieci, które bywały już u dentysty, które mają już doświadczenie w leczeniu , wiedzą co to znieczulenie , mają zaufanie, znacznie łatwiej i lepiej znoszą usunięcie zębów mlecznych . Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje kiedy trzeba ten zabieg przeprowadzić niejako "na siłę" , nie jest to sytuacja przyjemna dla dziecka dla rodziców i również dla personelu stomatologicznego . Zaznaczyć tu należy, że wykonujemy taką ekstrakcję na wyraźne życzenie opiekunów.W takich okolicznościach  jeśli to tylko możliwe, skorzystać można z usług gabinetów przeprowadzających ekstrakcję z użyciem podtlenku azotu (gaz rozweselający) lub narkozy.

 • ORTODONCJA

  • - konsultacje
   - aparaty stałe
   - aparaty ruchome

Kontakt

Medical Stomatologia

ul.Lwowska 78A

34-100 Wadowice

tel.790 617 717

tel.33 873 18 17

e-mail:medicalwadowice@gmail.com

rejestracja od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00

w czwartek od 8.00 do18.00

Sklep

Przedstawiamy starannie dobrane produkty do codziennej higieny jamy ustnej, jak również 

produkty rekmendowane przez nas przy poszczególnych problemach stomatologicznych. 

Sklep prowdzimy wyłącznie na miejscu.


FAQ

Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem często zadawanych pytań i odpowiedzi.