Ortopeda

Dr n.med. Krzysztof Łoboda

Specjalista Chirurgii urazowej i ortopedycznej

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń i urazów narządu ruchu. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie. W zależności od potrzeby pacjent leczony jest operacyjnie lub zachowawczo, a następnie czynnościowo

Wykonuję zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii urazowej i ortopedycznej, w tym zabiegi rekonstrukcyjne układu kostno-stawowo-więzadłowego, ścięgien, skomplikowane zabiegi alloplastyki (endoprotezoplastyki) stawów, artroskopii stawu kolanowego, zespolenia złamań kości, w tym technikami małoinwazyjnymi, zabiegi z powodu powikłań po wcześniejszym leczeniu operacyjnym, zabiegi z powodu patologii zapalnych, ucisków nerwów obwodowych, tendinopatii.

Wykonuję badania USG narządu ruchu, oceniam badania RTG, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, scyntygraficzne. Wykonuję pod kontrolą USG punkcje, podania leków dostawowo, do pochewek ścięgnistych, ostrzyknięcia okołostawowe, podania osocza bogatopłytkowego z czynnikami wzrostu (PRP Platelet-rich plasma), podania kwasu hialuronowego, kortykosteroidów, preparatów kolagenowych.

Jestem bardzo życzliwym, starannym i niebojącym się wyzwań specjalistą.

Pracowałem i doświadczenie zawodowe zdobywałem w Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie uzyskując tytuł specjalisty z zakresu chirurgii urazowej i ortopedycznej, Oddziale Klinicznym Medycyny Ratunkowej, Obrażeń Wielonarządowych i Ortopedii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Oddziale Klinicznym Chirurgii i Obrażeń Wielonarządowych Centrum Urazowego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Byłem nauczycielem akademickim Wydziału
Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Posiadam stopień doktora nauk medycznych: obroniłem pracę doktorską na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie pracuję w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Ukończyłem liczne szkolenia krajowe i zagraniczne z zakresu chirurgii urazowej i ortopedycznej. Jestem autorem lub współautorem licznych artykułów naukowych i wystąpień na konferencjach naukowych, członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Zabiegi operacyjne refundowane przez NFZ wykonuję w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala im. Jana Pawła II w Wadowicach ( Ul. Karmelicka 5 Wadowice).

Zabiegi operacyjne prywatnie wykonuję w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. Stanley Dudricka w Skawinie ( Ul. Tyniecka 15 Skawina)

-

Leczone schorzenia:Diagnostyka i leczenie schorzeń ortopedycznych i urazowych dorosłych i młodzieży od lat 16:

- choroba zwyrodnieniowa stawów

- złamania i ich powikłania

- urazy sportowe i ich następstwa

- uszkodzenia ścięgien i mięśni, tendinopatie (m.in. łokieć tenisisty, golfisty)

-urazy stawów, niestabilności więzadłowe stawu skokowo-goleniowego, stawu kolanowego,

-uszkodzenia chrząstki stawowej, uszkodzenia łąkotek stawu kolanowego, schorzenia

rzepki

- powikłania po wcześniejszym leczeniu zarówno zachowawczym jak i operacyjnym

- zapalenia kości i stawów

- wady i deformacje stóp (m.in. paluch koślawy, płaskostopie, palce młotkowate)

- zespoły uciskowe nerwów obwodowych( m.in. zespół cieśni kanału nadgarstka, zespół rowka

nerwu łokciowego)

- patologie ręki ( m.in. złamania, uszkodzenia ścięgien, stawów, palce trzaskające, choroba

Dupuytrena, zespół de Quervaina)

- choroby kręgosłupa

- reumooortopedia

- osteoporoza

Kontakt

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00

 tel.33 307 07 02

e-mail:medicalwadowice@gmail.com

rejestracja osobista od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00,

w czwartek od 8.00 do 15.30 na 1 piętrze budynku